Aktualności

Co z Carlitosem?

Carlitos to jeden z najbardziej rozpoznawanych piłkarzy w polskiej Ekstraklasie. Zawodnik ten po zdobyciu korony króla strzelców przeszedł do Legii Warszawa i zapowiadał, że spędzi w tym klubie przynajmniej kilka sezonów. Carlitos wiele razy wspominał, że bardzo szanuje drużynę Legii i specjalnie dla niej odrzucił nawet oferty z La Liga. Te słowa mogą jednak okazać się nieprawdą, ponieważ wiele wskazuje na to, że zaledwie po pół roku od transferu zawodnik opuści stołeczny klub.

Wiele mówiło się o tym, że Carlitos po transferze do Legii nie będzie miał łatwego życia, ponieważ opuścił Wisłę Kraków na rzecz jednego z największych wrogów. W Wiśle spędził on jednak tylko rok, grał tam wspaniale, dlatego kibice wybaczyli mu jego krok. Teraz okazuje się jednak, że Hiszpan nie czuje się za dobrze w Warszawie, ponieważ poważnie myśli o kolejnym transferze, na stole pojawiła się oferta z MLS. Hiszpański zawodnik miałby tam zarabiać naprawdę dobre pieniądze. Ostateczna decyzja należy jednak do samego zawodnika.

W Legii Warszawa, Carlitos nie strzela tylu bramek ile strzelał w barwach Wisły Kraków, a władze klubu co miesiąc wypłacają mu sporą pensję. Z jednej strony pozbyliby się sporego obciążenia finansowego, lecz z drugiej ich szeregi opuściłby naprawdę wartościowy zawodnik. Decyzja jest więc trudna dla każdej ze stron, ale jakąś trzeba podjąć. Do tej pory Hiszpan ma na koncie 8 bramek w lidze oraz 3 asysty. Nie jest to zły wynik, ale każdy kibic przy Łazienkowskiej spodziewał się jeszcze lepszej gry ze strony Carlitosa. 

Warto dodać to, iż przy ewentualnym transferze najwięcej zyskać może Wisła Kraków, która w podpisanej umowie zastrzegła sobie prawo do 30 procent całości kwoty wynikającej z kolejnego transferu. Pomniejszona będzie jednak ona o kwotę, którą Legia musiała wyłożyć za Hiszpana w letnim okienku transferowym. Jeśli transfer do MLS dojdzie do skutku Wisła zarobi na tym transferze około 2,5 miliona złotych, natomiast Legia po pewnym czasie będzie mogła zadowolić się około 4 milionami złotych.

Źrodło: https://laczynaspasja.pl/carlitos-ma-odejsc-z-legii-czyli-krotka-historia-jeszcze-krotszej-milosci/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *